Program


Villon-Moravetz-40
9

Villon-Moravetz-40

A jubileumok jegyében fogant Moravetz Levente Villon-estje, épp 40 évvel az első ilyen műsora után. És 20 éve lépett utoljára színpadra Pécsett. Március végén ismét gitárt ragad és elénk varázsolja a kalandos életű költő alakját.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Tuesday, November 19 2019 7:00PM

 Ekként ajánlja műsorát a publikum szíves figyelmébe:

,,Az első Villon-műsorom, „A nagy-testamentum” című ver­ses, zenés összeállítás bemutatója 1979. március 22-én volt. Pont negyven éve. Ezt követte egy újabb változat 1984-ben, a budapesti Pinceszínházban, immár „Megáldva és leköpve…” címmel. Pont harmincöt éve. 1985-től, amikor leszerződtem a Pécsi Nemzeti Színházhoz, ezt a változatot játszottam évekig az Aranykacsa Vendéglőben, majd ezt követően a Művészetek Házában. Ezen előadást átszerkesztve készített tv-filmet Bükkösdi László rendező, 1989-ben. Igen. Pont harminc éve. Úgy tudtam, hogy ez a film a tévék átszervezésének következtében nyomtalanul eltűnt. Aztán nemrég váratlanul kaptam egy DVD-t. A ’89-es, Bükkösdi rendezte Villon volt rajta…, és ugyanakkor fordult az életem is…, s mivel nem hiszek a véletlenekben, ez elől már nem térhettem ki. Most nem lehet más fontosabb. Hát nézzük össze a fiatalt és az idősebbet – hogy finoman fogal­mazzak. Kicsit izgulok. A pécsi közönség elé utoljára 1999-ben léptem. Hogy ez is egy kerek évforduló? – Jé! Tényleg. Akkor most már nem kicsit izgulok.

Zene: részben a saját szerzeményem, részben Kelemen Csaba színművész barátomé, akivel az első Villon-műsort ké­szítettük… (negyven éve)

Színpadkép: Bényei Miklós díszlettervező segítségével jött létre (úgyse hiszik el, ha azt mondom, hogy idén szintén negyven éve vagyunk Barátok).

A rendező pedig nem más, mint egykori tanítványom és ba­rátom, Oláh-Fenyvesi Judit. Asszisztense: Omódi Marianna.

Az előadást támogatta:

Feleségem, Moravetz-Somogyvári Andrea, a Forandig Kft. tulajdonosa; Simon István, aki régen rendszeres nézője volt az előadásnak, s rajtuk kívül – aki állandóan noszogatott, hogy mikor mutatom már be újra a Villont – nem más, mint Csató Andrea, Bükkösdi László egykori asszisztense.

Azt hiszem, ez a körülmények tökéletes összjátéka. Bár meg­győződésem, hogy a „Körülmények” Isten egyik művészneve…

Nos, jó szórakozást kívánok Nektek, Villonhoz és magamhoz.”

Our offer


1905. Elárverezik a párizsi Operaház teljes hajdani berendezéseit. Többek között egy csillárt, amely a kikiáltó szerint egy máig sem tisztázott baleset okozója volt. A baleset tetteseként az Operaház titokzatos Fantomját emlegették.

Az előadás a műfajtól megszokott módon nincs híján humornak, játékosságnak, A mosoly országa a kibékíthetetlen világnézeti ellentétek, kulturális és társadalmi különbségek komoly kérdéseit járja körül, és ez a világ első operettje, mely nem vidám végkifejlettel zárul.

1958, nyara – Éktelen drága gyémántot hoznak a Minneapolis City Bankba. Egy notórius fegyenc megszökteti magát, hogy lecsapjon a kőre, közben beszáll mellé a kretén haverja, a szélhámos csaja, meg egy... karbantartó. Elcserélt személyazonosságok, titkolt tervek, szerelmi háromszögek, és egy város, ahol lassan a díszpolgár is gengszter. Ludwig herceg gyémántja pedig csak arra vár, hogy valaki, végre, lopja már el.

Suggestions


Ünnepeljétek velünk az idén 10 éve megújult Várkert Bazár jubileumi kulturális évadát a május 31-től június 2-ig tartó VárkertFeszt művészeti…

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.