Program


Théo Ceccaldi Trio: Django (FR)

Théo Ceccaldi Trio: Django (FR)

Ha jazz zenészek vonós triót alakítanak, pláne ha ráadásul még franciák is az illetők, aligha kerülhetik ki Django Reinhardt hatását. A rendkívül tehetséges és dinamikus Théo Ceccaldi Trio is így volt ezzel, dacára annak, hogy zenéjükben a legradikálisabb módon szokták kiaknázni a szabad improvizációk adta lehetőségeket.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2019. november 22. péntek, 20:00

Théo Ceccaldi Trio: Django (FR)

Közreműködik:

    Théo Ceccaldi - hegedű
    Valentin Ceccaldi - cselló
    Guillaume Aknine - gitár

Ha jazz zenészek vonós triót alakítanak, pláne ha ráadásul még franciák is az illetők, aligha kerülhetik ki Django Reinhardt hatását. A rendkívül tehetséges és dinamikus Théo Ceccaldi Trio is így volt ezzel, dacára annak, hogy zenéjükben a legradikálisabb módon szokták kiaknázni a szabad improvizációk adta lehetőségeket.

A triót a francia szabad zene királynője, Joëlle Léandre fedezte fel és támogatta, miután teljesen lenyűgözte őt fiatalos energiájuk – olyannyira, hogy néhány éve még szerepelt is a trió második albumán. A hegedűs Théo Ceccaldi, és csellista testvére Valentin – mindketten jól ismert fellépői az Opusnak – Guillaume Aknine gitárossal nem éppen hagyoményos triót alkotnak, amely repertoártól függetlenül ötvözi folyton megújuló, szigorú zenei koncepcióit vad és kreatív szabadsággal.

A trió Django című, most megjelenő új lemezén a nagy cigány gitáros személyéhez kötődő klasszikus darabok újraértelmezései és Django zenéje által inspirált saját darabok egyaránt találhatók. Ortodoxnak aligha nevezhető hangszereléseikkel (erősített gitár, cselló…) az együttes a kamara-jazz egy új formája felé tolódott el: gyakorlottan kalandoznak a kaotikus líraiságtól a kifejező energiákig, miközben a gipsy jazztől elvárt valamennyi jellemző vonást (ritmikus energia, melodikus fenség) felhasználják arra, hogy a műfaj erényeit hangsúlyozzák és zenei szabályait mai formára alakítsák. Mi sem bizonyítja jobban a Théo Ceccaldi Trio kiválóságának mértékét és inspirációinak abszolút szabadságát, mint az, ahogy kortárs kifejezési módot találva hozzá, új perspektívákat nyitnak erre a repertoárra.


Az asztalfoglalás a jegyvásárlás során automatikusan megtörténik. Az asztalfoglalásokat legkésőbb 20 óráig tudjuk fenntartani!

Ajánlatunk


2021. augusztus 20-án nyílt meg az érdeklődők előtt a Budavári Palotában újjászületett Szent István-terem. Az államalapító Szent István királyunkról elnevezett helyiség a Budavári Palota a századforduló magyar iparművészetének csúcsteljesítménye volt. Az 1900-as párizsi világkiállításon nagydíjat nyert terem Hauszmann Alajos tervei alapján készült el, kialakításában a kor legjobb magyar művészei és iparosai vettek részt.

„Rájöttem, hogy az emberek soha nem fognak megváltozni. Mindig hagyni fogják, hogy az okosabb és erőszakosabb ember uralkodjon rajtuk. Aki mindent mer, annak lesz igaza! Aki felrúgja a szabályokat, az hozza majd a törvényeket, és aki a legtöbbet meri, annak az igaza lesz a legerősebb. És ráébredtem, hogy a hatalom mindig annak a kezébe kerül, aki hajlandó megragadni. Hogy csak merni kell. Ennyi az egész. És akkor elhatároztam, hogy én merni fogok.”

Vincze Balázs művészeti vezető, rendező-koreográfus jól ismeri a polgári színházi hagyományokat kedvelő táncrajongók ízlését, kiválóan alkalmaz táncszínpadra ismert és közkedvelt irodalmi klasszikusokat. Nagyszerű arányérzékkel teszi követhetővé a cselekményt a tánc nyelvén. Klasszikus alapokra épülő kortárs koreográfiája különleges és látványos, szakmailag magas színvonalú, mégis befogadható és közönségbarát.

Ajánló


Daphne du Maurier regénye alapján a Szegedi Szabadtéri Játékok önálló bemutatója

zenés családi roadmovie 10-től 100 éves korig

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!