Program


MÁV Lukács/4. Zeneakadémia

MÁV Lukács/4. Zeneakadémia

Gál Tamás 1988-tól 2008-ig, húsz éven keresztül volt zenekarunk vezető karmestere. Izgalmas időszak volt, elsősorban a történelmi körülmények miatt. Ő maga nemrég végzett fiatal karmesterként kezdte, időközben pedig a Zeneakadémia karmesterképző szakának tanára lett.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2020. december 3. csütörtök, 19:00

Madarász Iván: Locomotiv – a zenekar jubileumára írt mű, ősbemutató
Schumann: II. szimfónia
Brahms: III. szimfónia

Közreműködik: Belmondo Együttes

Vezényel: Gál Tamás

Gál Tamás 1988-tól 2008-ig, húsz éven keresztül volt zenekarunk vezető karmestere. Izgalmas időszak volt, elsősorban a történelmi körülmények miatt. Ő maga nemrég végzett fiatal karmesterként kezdte, időközben pedig a Zeneakadémia karmesterképző szakának tanára lett. A húsz év alatt száznál is több hangversenyt vezényelt, szinte az egész szimfonikus irodalmat, benne jó néhány új mű ősbemutatóját is. Ezen a hangversenyen is szerepel egy új mű, Madarász Iván alkotása, amelyet a zenekar fennállásának 75. évfordulója alkalmából komponált. Gál Tamás többször nyilatkozott úgy, hogy minden kor zenéjét szívesen vezényli, de igazi világa a romantika. Ezen a hangversenyen két nagy romantikus szimfónia csendül fel pálcája nyomán. Robert Schumann súlyos idegbetegségben szenvedett és ezt maga is tudta. A II. szimfónia komponálásáról ő maga azt írta, hogy az segített leküzdeni állapotát. Péteri Judit zenetörténész szerint „ebben a pszichológiai drámában, a három tételen keresztül tartó küzdelem, majd az utolsóban kivívott győzelem, a sötétségből a fény felé törekvés koncepciójában nem nehéz észrevenni Beethoven, s főleg az V. szimfónia hatását”. Brahms nem volt beteg, de négy szimfóniája közül a harmadik kifejezésben a legdrámaibb, a legmélyebb érzelmeket kifejező, zenei eszköztárát tekintve pedig a legnehezebb szimfóniája.

Ajánlatunk


A Rumini a mai magyar meseirodalom egyik sztárszerzőjének, Berg Juditnak a legismertebb műve, melyet évről-évre több ezer magyar gyerek olvas kötelező irodalomként az alsó tagozatban.

A Bihari Együttes 1954-ben alakult Novák Ferenc vezetésével. Több mint fél évszázados működése alatt számos hazai és nemzetközi fesztivál nagydíját, helyezését nyerte el, a Martin György Néptáncszövetség által szervezett minősítő fesztiválokon kiváló minősítést, 2005-ben Csokonai Vitéz Mihály közösségi, 2012-ben Príma Primissima díjat kapott. Tervszerű utánpótlás-nevelésének eredményeképpen ma több, mint kétszáz fős közösség alkotja a „Biharit”. Ifjú táncosaink az alapfokú művészeti oktatás keretén belül ismerkednek hagyományainkkal.

Kukorica Jancsi és Iluska megindító szerelmi története, a csodás, magyar népmesei motívumokban bővelkedő daljáték, mely híven követi az eredeti művet - és amely több mint száz éve visszatérő sikerdarabja a hazai és határon túli színpadoknak -, negyven év után ismét látható lesz a Budapesti Operettszínházban.

Ajánló


Csak a szeretet: az egyetlen és ősi, időn és téren átívelő, mindannyiunkat összekötő energiáról beszél Magyarország első számú újcirkusz-társulata, a…

Mozgalmas, pörgős időszak: gőzerővel készül a Fővárosi Nagycirkusz a „Csillagok, égbeli tűk” című előadásra

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!