Program


Dér András dokumentumfilmjei Az ismeretlen Antall József I-II.

Dér András dokumentumfilmjei Az ismeretlen Antall József I-II.

Dér András dokumentumfilmjei – Az ismeretlen Antall József I-II.

 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2018. december 5. szerda, 19:00

Antall József néhai miniszterelnök gyerekkoráról, tanári pályájáról, az 56′-os forradalomban való részvételéről és meghurcolásáról mesélnek családtagjai, barátai, tanítványai az első részben. A film nem csupán a politikai tettekre kíván fókuszálni, hanem az emberre, aki mögöttük állt, az életútra, ami idáig vezette.

A néhai miniszterelnök árnyékban meghúzódó, a felkészülés időszakát és az ellenzéki kerekasztalon képviselt szerepét mutatja be a második rész. Ebben az epizódban elsősorban a közvetlen kollégáival készített interjúk állnak majd a középpontban, valamint a kerekasztal szereplői.

Csoóri Sándor hívására kapcsolódott be az MDF munkájába, a párt rendezvényein 1988 elejétől vett részt. Az Ellenzéki Kerekasztal 1989. március 22-én jött létre, s az akkor már pártszerűen működő Magyar Demokrata Fórum Antallt is delegálta a megbeszélésekre. Antall Józsefet 1989. október 21-én elsöprő többséggel választották meg a küldöttek az MDF elnökévé, így egyértelművé vált, hogy ő lesz a párt miniszterelnök-jelöltje.

A tágabb történelmi kontextus megteremtéséhez és a háttér-információk izgalmas és látványos bemutatásához, a vizuális értelmezés és a befogadás megkönnyítése érdekében digitális kollázs és infógrafikus animációs átkötéseket alkalmaznak a filmben. Ezek a rekonstruált szubjektív képek váltakoznak az archív anyagokkal és az interjúkkal, melyek a külső, történelmi nézőpontot képviselik a filmben.

A film levetítése után közönségtalálkozó lesz Dér András rendezővel, amelyre minden érdeklődőt szeretettel várunk.

Ajánlatunk


Dés László – Geszti Péter – Grecsó Krisztián: A Pál utcai fiúk zenés játék Molnár Ferenc azonos című regénye nyomán Pannon Várszínház

Evita egy fogalom. Evita a nő - kultikus imádat és totális elutasítás között. Evita a megértett és eltaszított. Evita az imádott és az üldözött. Evita az ember.

Szabó Magda a világon a legismertebb modern magyar író, könyveit 43 nyelvre fordították le. Az ajtó című regényét 1987-ben írta. A regényt megjelenése óta közel 40 nyelvre fordították le, alkotóját 2003-ban a francia Femina-díjjal tüntették ki, Szabó István 2012-ben filmet forgatott belőle Helen Mirren főszereplésével. A regényből készített adaptációkat sikerrel játsszák a színházak is. Az ajtó főhősét, Szeredás Emerencet, Júlia utcai otthona egykori bejárónőjéről, Szőke Juliannáról mintázta az író. Egy egyszerű, méltóságát őrző, élete borzalmait magába záró öregasszony és a sikeres művész, Szabados Magda szeretet-küzdelme mitikus mélységet nyer az önostorozó őszinteséggel feltárt történetben. „Én öltem meg Emerencet. Ezen az se módosít, hogy nem elpusztítani akartam, hanem megmenteni” – mondja regénybeli írónő, Szabados Magda. A hétköznapi látás számára meg nem mutatkozó lelki dimenziókat tár fel ez a nyomozás, amit a saját maga ellen indít az írónő és emeli Emerencet az emberi méltóság balladai hősnőjévé.

Ajánló


Macskabál van az elhagyott színház ódon színpadán. Minden évben egyszer megrendezik a bált, és erre összegyűlnek a környék - nagyon…

Izgalmas arra gondolni, hogy noha Richard Wagner életművének túlnyomó részét operái és zenedrámái alkotják, s ezekben a szerepek alakítói, az…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!