Program


A hazai kortársművészet története - 3 előadás a II. világháborútól napjainkig / Bérlet

A hazai kortársművészet története - 3 előadás a II. világháborútól napjainkig / Bérlet

A hazai kortársművészet története - 3 előadás a II.vh-tól napjainkig.
 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2018. október 1. hétfő, 18:00

1.    A II. VH-t átélő művészgeneráció: reakciók, ellenreakciók a politikai változásokra. 1945-1968: az európai kultúra kizárása majd visszaengedése.
Az első előadás témája a magyar művészet második világháború utáni útkeresésével foglalkozik. Azzal, hogy az Európai Iskola milyen szerepet töltött be, hogyan folytatta a háború előtti művészeti hagyományt, és hogyan élt tovább a két értéknek tekintett hagyomány, a figuratív és a nonfiguratív művészet. Beszélünk arról, milyen stratégiák létezhettek az ötvenes évek alatt, és arról, is, hogy a hatvanas években miért kapott pozitív előjelet a modernizmus.
 
2.    A „Legvidámabb barakk” szabadságának következményei a magyar művészetben: neoavantgárd tendenciák, generációváltások és a versengés a nyugati networkért. 1968-1989: a magyar művészet nemzetközi orientáltsága.
A második előadás azzal a húsz évvel foglalkozik, ami a rendszerváltást megelőzte. A hazai kultúrpolitika fokozatosan egyre szabadabb teret adott a művészeteknek azzal párhuzamosan, ahogy az államszocializmus egyre mélyebb válságba került. A neoavantgárd művészei a nemzetközi kapcsolatokat keresték és használták a nyolcvanas években, míg megjelent egy akkor fiatal generáció, aki nem a művészeti tendenciákra, hanem sokkal inkább az akkori európai rebellis fiatalokra figyelt, akiket a punk-mozgalom inspirált.


3.    Az új világ illúziói, reményei és csalódásai. 1990 -2011: a rendszerváltás utáni generáció új értékrendje.
A rendszerváltás utáni művészetet a megváltozott intézményi keretek és támogatási rendszer nagymértékben befolyásolta. A kilencvenes években induló fiatalok számára az új médiumok, a számítógép és a videó technika új kihívást jelentett, de az ezredforduló körül a társadalmi érdeklődés vált a művészet egyik lehetséges perspektívájává. A három előadásból álló sorozat záró előadásában összefoglaljuk, hogy a mai művészeti szemlélet és értékrend hogyan kapcsolódik az előző évtizedek történetéhez és személyes küzdelmeihez.

Előadó: Petrányi Zsolt

Ajánlatunk


Minden életrajzukban olvasható, hogy Quincy Jones szerint ők „a planéta legmenőbb énekes csókái” (azaz „the baddest vocal cats on the planet”). Ezt a véleményt valószínűleg osztotta Ray Charles, Ella Fitzgerald vagy Whitney Houston is, akiket a Take 6 partnereinek mondhatott.

A Tesztoszteron ironikus és humoros látlelet a nemek közti különbségekről és azonosságokról, frusztrációkról és félelmekről, magunkkal hozott és öntudatlanul is működő családi mintáinkról.

Ajánló


Jössz éjfélkor babzsákra huppanva, az előadóktól karnyújtásnyira klasszikus zenét hallgatni? A kérdés tíz évvel ezelőtt talán furcsán hangozhatott, de a…

Kukorica Jancsi és Iluska megindító szerelmi története, a csodás, magyar népmesei motívumokban bővelkedő daljáték, mely híven követi az eredeti művet…

Gaetano Donizetti AZ EZRED LÁNYA Vígopera két felvonásban, prózai jelenetekkel, francia és magyar nyelven, magyar, angol és francia felirattal

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!