Program


8. Madaras Gergely és Kokas Dóra

8. Madaras Gergely és Kokas Dóra

Dohnányi Ernő a századforduló késő romantikus zenei stílusán nőtt fel, s ez a hatás egész munkásságát meghatározta. Szerzeményei között, melyekben egyértelműen megfigyelhetőek a posztromantikus tradícióból táplálkozó klasszicizáló törekvések, szinte minden műfaj fellelhető: zongoradarabok, zongorakíséretes hegedű- és csellódarabok, vonós kamaraművek, vokális és szimfonikus művek.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2018. május 31. csütörtök, 19:00

Pedagógusként és koncertező művészként is igen elismert volt. A hangverseny első darabja egy öt tételes, divertimento jellegű alkotása, melynek minden tételéből sugárzik a felhőtlen jókedv és szellemesség. Versenyműve, melyet csellóra és zenekarra komponált szintén magán viseli Dohnányi stílusának jellemzőit.
Csajkovszkij művészetében az orosz nemzeti romantika elemei (főleg dallam- és ritmuskészlete) szorosan egybefonódnak a nyugateurópai utóromantika stílusjegyeivel, forma- és harmóniavilágával. Utolsó szimfóniája, mely a „Patetikus” melléknevet kapta, méltó lezárása a rendkívül gazdag életműnek, melyet főként a kifogyhatatlan melodikus fantázia és a tökéletesen kiegyensúlyozott, jó értelembe vett „hatásvadászat” jellemez. A szimfónia érdekessége az a szerkesztésmód, amelynek következtében a hagyományos gyors-lassú-tánctétel-gyors tételsorral szemben lassú-tánctétel-gyors-lassú rendet figyelhetünk meg. Az utolsó tétel mély panasza Csajkovszkij művészi „hattyúdala” is egyben, hiszen pár héttel utolsó szimfóniájának bemutatója után hunyt el.

Évadzáró hangverseny

Savaria Szimfonikus Zenekar

Dohnányi E.: Szimfonikus percek
Dohnányi E.: Hangversenydarab csellóra és zenekarra
P. I. Csajkovszkij: VI. h-moll „Patetikus” szimfónia

Közreműködik: Kokas Dóra – cselló

Vezényel:  Madaras Gergely

Ajánlatunk


2021. augusztus 20-án nyílt meg az érdeklődők előtt a Budavári Palotában újjászületett Szent István-terem. Az államalapító Szent István királyunkról elnevezett helyiség a Budavári Palota a századforduló magyar iparművészetének csúcsteljesítménye volt. Az 1900-as párizsi világkiállításon nagydíjat nyert terem Hauszmann Alajos tervei alapján készült el, kialakításában a kor legjobb magyar művészei és iparosai vettek részt.

Ajánló


A februári koncert után májusban Brahms újabb két magyar tánca, egy kihívást jelentő versenyműve és mélységeket megjáró szimfóniája kerül a…

Nagy siker Európában: Norvégiától Olaszországig, Portugáliától Bulgáriáig, a nagy szimfonikus zenekar, a Lords of the Sound végre Magyarországra érkezik a…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!