Program


Zakir Hussain Rhythm Ensemble

Zakir Hussain Rhythm Ensemble

Zakir Hussain „a tabla királyaként” ismert mind a klasszikus indiai, mind a világzene és a fúziós jazz világában. A hindusztáni klasszikus zenei hagyomány és a kortárs, nyugati irányzatok ötvözésével korán kiérdemelte különleges rangját, amelyet aztán újabb és újabb nagy sikerű együttesekkel, lemezekkel és filmzenékkel nyomatékosított.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2018. október 1. hétfő, 20:00

Az 1951-ben Mumbaiban született Hussain hároméves korától kapta ütősleckéit az észak-indiai stílusok mestereként ismert édesapjától. Csodagyerekként, tizenkét évesen kezdett turnézni, 1970-ben Pandit Ravi Shankart kísérte New Yorkban. Virtuóz hangszerszólóinak és színpadi kisugárzásának hamar híre ment, így miközben zenetudományból doktori fokozatot szerzett Washingtonban, már legendás előadók hívták produkcióikba, így Mickey Heart is, akinek Diga Rhythm Band, majd Planet Drum nevű együttesében szerepelt. Az igazi áttörést azonban az 1974-ben megalakuló Shakti eredményezte, melyben John McLaughlinnal és L. Shankarral nemcsak a nyugati és az indiai zenei kultúrát kötötték össze, hanem az észak-indiai hindusztáni és a dél-indiai karnatikus hagyományt is. Hasonlóan emlékezetes volt együttműködése a nyolcvanas években Jan Garbarekkel, illetve Charley Lloyddal a Sangam trióban.
A Müpába legújabb zenekarával érkezik, melyet két világhírű ütőssel és egy kiváló, fiatal sarangi-játékossal alkot. Elmondása szerint programjuk koncertről koncertre újjászületik, így biztosra „csak” egy fergeteges ritmusokban és lenyűgöző hangszerszólókban gazdag, a hindusztáni zene minden mélységét és szárnyalását magában foglaló koncertet ígérhetünk.

tabla: Zakir Hussain
sarangi: Sabir Khan
mridangam: Anantha Krishnan
dholak: Navin Sharma

Ajánlatunk


Tavaly az Edinburgh Fringe Fesztiválon óriási kritikai és közönség sikert arató IMA újra látható a Müpa mellett felállított sátorban.

François Leleux a világ egyik legjobb oboaművésze, egyszersmind kiváló karmester. A Nemzeti Filharmonikus Zenekarhoz az utóbbi években úgyszólván „hazajár”: koncertjei rendre lelkes sikert aratnak és visszahívást eredményeznek. Pályája igen korán kezdődött: már tizennyolc esztendősen a Párizsi Opera első oboása volt, később a Bajor Rádió Szimfonikus Zenekara és az Európai Kamarazenekar szólistájaként is muzsikált.

JOHANNES BRAHMS: Változatok egy Haydn-témára, op. 56 RICHARD STRAUSS: d-moll burleszk zongorára és zenekarra *** HECTOR BERLIOZ: Rómeó és Júlia, op. 17 – zenekari részletek (Szerelmi jelenet, Mab királynő-scherzo, A magányos Rómeó, Báli jelenet)

Ajánló


Kevesen remélték már, de 2024. június 1-jén sokak álma válik valóra. Egy nagykoncert erejéig összeáll egy korszak emblematikus együttese, a…

A Love Letters című kétszemélyes színdarab az amerikai szerző egyik leggyakrabban játszott műve, amely mosolyogtató és könnyfakasztó jeleneteivel a világ…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!