Program


Szűcs Máté és a Kodály Vonósnégyes - Kamarazene karnyújtásnyira

Szűcs Máté és a Kodály Vonósnégyes - Kamarazene karnyújtásnyira

A magas színvonalú kamarazenélési kultúra Magyarországon a 20. században olyan világhírű kamaraegyütteseket adott Európának és a világnak, mint a Budapest Vonósnégyes, a Waldbauer–Kerpely Vonósnégyes, a Magyar Vonósnégyes, a Végh Kvartett, a Tátrai-vonósnégyes, a Bartók Vonósnégyes és a Takács Kvartett – csak hogy néhányat kiragadjunk a rengeteg példa közül.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2021. szeptember 21. kedd, 19:00

Kamarazene karnyújtásnyira
Szűcs Máté és a Kodály Vonósnégyes A Zeneakadémia saját szervezésű programja

Mozart: 18. (A-dúr) vonósnégyes, K. 464
Beethoven: 5. (A-dúr) vonósnégyes, op. 18/5

SZÜNET

Brahms: 2. (G-dúr) vonósötös, op. 111

Kodály Vonósnégyes: Falvay Attila, Bangó Ferenc (hegedű), Tuska Zoltán (brácsa), Éder György (cselló)
Szűcs Máté (brácsa)

A magas színvonalú kamarazenélési kultúra Magyarországon a 20. században olyan világhírű kamaraegyütteseket adott Európának és a világnak, mint a Budapest Vonósnégyes, a Waldbauer–Kerpely Vonósnégyes, a Magyar Vonósnégyes, a Végh Kvartett, a Tátrai-vonósnégyes, a Bartók Vonósnégyes és a Takács Kvartett – csak hogy néhányat kiragadjunk a rengeteg példa közül. Ebbe a zenei kultúrába illeszkedik a Zeneakadémia növendékeiből 1966-ban alakult Kodály Vonósnégyes, amely 1972-ben vette fel a híres magyar zeneszerző nevét, és már több mint ötven éve képviseli szerte a világban a magyar vonósnégyes-kultúrát. Az együttes hanglemezre vette többek között az összes Haydn-, Beethoven- és Schubert-kvartettet, felvételeik rendszeresen kedvező nemzetközi sajtóvisszhangot váltanak ki. Az est folyamán két vonósnégyes – egy Mozart- és egy Beethoven-mű, valamint Johannes Brahms egyik vonósötöse hangzik el, ez utóbbiban a kiváló brácsaművész, Szűcs Máté csatlakozik a Kodály Vonósnégyeshez. Falvay Attila a Magyar Állam tulajdonában levő Antonio Stradivari 1731 “Hamma” hegedűn játszik.

Rendező: Zeneakadémia Koncertközpont

Támogató:

A koncert a Kormány 1290/ 2020. (VI. 5.) Korm. határozata alapján a kulturális intézmények által képviselt terület koronavírus világjárvány okozta gazdasági nehézségeinek enyhítése érdekében született támogatással valósul meg.

Ajánlatunk


Nagymama, lány, unoka. Mindegyik mást akar, mindegyik másként, mással szeretné élni az életét. Teri például szeretője mellett képzeli el a mindennapjait. Lánya, Emma egy titokzatos kis jövevénnyel. De mit szól mindehhez a vidéki Mama, aki váratlanul beállít a pesti lakásba? A nevetés kódolva van..

A Puskás musical a leghíresebb magyar ember és az Aranycsapat történetét dolgozza fel, és állít méltó emléket neki. A darab szerzői Szente Vajk, Galambos Attila és Juhász Levente már többször bizonyították tehetségüket. Sikeres színdarabjuk valós eseményeken nyugszik, és hűen mutatja be a kort, amelyben játszódik.

Mary Chase groteszk vígjátékának címszereplője egy több mint két méter magas, nagy fehér nyúl, akit Harveynak hívnak. Ez a Harvey, Elwood bácsi legjobb barátja, egyesek szerint nem is létezik, csak az ő fejében, de a valóságban mégis sok galibát és félreértést okoz.

Ajánló


Fadinard esküvőre készül, de a lova megeszi egy katona szeretőjének szalmakalapját. Hogy a tomboló katona ne verje szét a lakását…

1905. Elárverezik a párizsi Operaház teljes hajdani berendezéseit. Többek között egy csillárt, amely a kikiáltó szerint egy máig sem…

Vincze Balázs művészeti vezető, rendező-koreográfus jól ismeri a polgári színházi hagyományokat kedvelő táncrajongók ízlését, kiválóan alkalmaz táncszínpadra ismert és közkedvelt…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!