Program


MÚZSÁK HARCA AZ ÉRVÉNYESÜLÉSÉRT

MÚZSÁK HARCA AZ ÉRVÉNYESÜLÉSÉRT

Asszonyi sorsok a XIX. században és a XX. század elején
Előadó: Imre Zoltán kultúrantropológus 

 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: február 22. szerda, 18:00

A XVIII. sz. végén, amikor Angliában Mary Wollstonecraft a világon először nyilvánosan ki meri jelenteni, hogy „a nőknek csak a civilizáció ostobaságaiban és bűneikben volt részük, a gyümölcseit eddig nem élvezhették”, elindul a női jogok megteremtésének lángja, mely végigfut a nyugati keresztény világon, új társadalmi helyzetet létrehozva. A női jogokért kiálló asszonyok alapvetőnek tartották, hogy „a lányok ne üvegházi növényekként nőjenek fel, hanem öntudatos, erős akaratú és szociális érzékű egyéniségekké fejlődjenek.”
Ez a szellemiség Magyarországon is megjelent, utat tört magának, de hogyan?

Ajánlatunk


Legyél ott te is 2023. április 30-án a Papp László Budapest Sportarénába, ahol ott lesz a P.Mobil zenekar, s ünnepeljük meg együtt 50 éves fennállásukat. Az este számos meglepetést tartogat, különleges vendégük pedig a Piramis együttes lesz.

Rudi van Dantzig / Toer van Schayk / Pjotr Iljics Csajkovszkij A HATTYÚK TAVA Klasszikus balett három felvonásban

Antony Jay és Jonathan Lynn politikai komédiája, amelynek az eredetét jelentő tévésorozat a BBC műsorán aratott világsikert, a hatalom sajátos kulisszái mögé enged betekintést.

Ajánló


Minden normális, modern férfinak három menyasszony az ideális, csak légiutas-kísérők legyenek, és menetrend szerint elkerüljék egymást.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!