Program


Mozart-nap 2. g-moll zongoranégyes/ Esz-dúr zongoraötös (Pletnyov-Keller Quartet)

Mozart-nap 2. g-moll zongoranégyes/ Esz-dúr zongoraötös (Pletnyov-Keller Quartet)

Műsor:
MOZART: g-moll zongoranégyes K. 478.
MOZART: Esz-dúr zongoraötös, K 452

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: március 5. vasárnap, 14:00

Mozart-nap 2. - Zongoranégyes és zongoraötös

Közreműködik: Mihail Pletnyov zongora, Keller Quartet,
Horváth Béla oboa, Klenyán Csaba klarinét, Mohai Bálint fagott, Tóth Bálint kürt


Mihail Pletnyov páratlan zongorajátéka köti össze a Mozart-nap második koncertjének két mesterművét, a g-moll zongoranégyest és az Esz-dúr zongoraötöst.

Az 1785-ben Franz Anton Hoffmeister által megrendelt g-moll zongoranégyesben a zeneszerző által oly kedvelt brácsa egészíti ki a hagyományos trió felállást. A kiadó a művet a bécsi amatőr zenészeknek szánta, ám az előzetesen megrendelt három zongoranégyesből végül a zene összetettsége és az előadókkal szemben támasztott technikai követelmények okán a kiadó csak egyet fizetett ki, a további megrendeléseket lemondta, mivel túl nehéznek ítélte meg a darabot. A Keller Quartet tagjai – Keller András, Szűcs Máté, Fenyő László - és Mihail Pletnyov érzelemgazdag, virtuóz előadásmódjukkal méltón szólaltatják majd meg Mozart remekművét, melynek különlegessége az Allegro tétel mély pátosza, hisz ez a hangvétel a korábbi zeneszerzőknél csak a lassú tételekre volt jellemző.

A koncert második felében Mozart Esz-dúr zongoraötöse hangzik fel, melyről a szerző így fogalmaz egy levelében apjának: „Írtam két nagyversenyt (K450 és K451), majd egy kvintettet, az váltotta ki a legnagyobb tapsot. Magam életem legjobb művének tartom... Bárcsak hallhattad volna!” A zongorára, oboára, klarinétra, kürtre és fagottra írt Esz-dúr kvintett, amelyet a zeneszerző 1784. március 30-ra datált, április 1-jén hangzott el először a Burgtheaterben, ahol maga Mozart zongorázott. A szokatlan hangszerösszeállítású művet Beethoven olyannyira csodálta, hogy ugyanerre az együttesre komponálta opus 16-os művét, az Esz-dúr kvintettet. Mihail Pletnyov és a Concerto Budapest fúvós szólistái - Horváth Béla, Klenyán Csaba, Mohai Bálint és Tóth Bálint - a rendkívül izgalmas és magasszintű hangszeres- és kamarazenei tudást igénylő mű fináléjában a szerző által mind az öt hangszerre írt kadenciával búcsúznak a közönségtől.

Művészeti vezető: Keller András
Házigazda: Takács-Nagy Gábor

Ajánlatunk


Sam Peliczowski munkanélküli színész Manhattan legfelkapottabb éttermében intézi a telefonos foglalásokat. A vonal másik végén a legkülönfélébb emberek vetnek be mindent, csak hogy asztalt kapjanak. Ki hízelgéssel, ki fenyegetőzéssel, ki hisztit kivágva, ki magabiztosan.

A vadregényes keleti sztyeppék mondákkal és gazdag történelmi hagyományokkal átitatott, egzotikus világába kalauzol a Fővárosi Nagycirkusz április 5-től látható új műsora.

Lélegzetelállító, hihetetlen, a gravitációt meghazudtoló művészet. A Virskynél a varázslat maga a realitás!

Ajánló


A “Sukhishvili” társulat 2019-es nagysikerű fellépése után, hagyományos georgiai és különböző klasszikus táncokat ötvöző műsorával visszatér a Margitszigeti Szabadtéri Színpadra.

Több mint húsz évvel ezelőtt Cseh Tamás Katonadalok című lemezével állított felejthetetlen emléket valamikori dédapáinknak, azoknak a magyar katonáknak, akik…

Shakespeare utolsó, cseppet sem felhőtlen vígjátéka nagy politikai játszmával, őrült vágyakkal, balfácánokkal és sok-sok szerelemmel.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!