Program


Magyar Kincsek Ünnepe - Bartók: Tizenöt magyar parasztdal (Modern Art Orchestra)

Magyar Kincsek Ünnepe - Bartók: Tizenöt magyar parasztdal (Modern Art Orchestra)

A Concerto Budapest immár hagyományos módon szentel koncertsorozatot a magyar zeneirodalom klasszikus remekműveinek és fölfedezésre érdemes értékeinek, kortárs újdonságainak és múlt századi különlegességeinek, különféle műfaji és előadói világok találkozási pontjait jelző hazai produkcióknak.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2022. október 8. szombat, 17:01

Az sem legelső alkalommal történik, hogy közös zenei gazdagságunk e hangzó tárházát fesztivállá sűrítve kínálják fel számunkra Keller Andrásék. Ez a Magyar Kincsek Ünnepe, amely a tavalyi sikert követően most két napon át vonultatja a Zeneakadémia közönsége elé Bartók, Kodály, Liszt, de éppígy Lajtha László, Veress Sándor, Dubrovay László vagy épp a zongoraművészként ünnepelt Bogányi Gergely muzsikáját.
Az összesen hét koncertet ígérő programon a komolyzenei és operaélet olyan kiválóságai lépnek fel, mint Várjon Dénes, Simon Izabella, Bretz Gábor, Vörös Szilvia, Bogányi Tibor vagy Klenyán Csaba. A közreműködő formációk sorában pedig, jeléül és bizonyságául a Magyar Kincsek Ünnepét jellemző zenei-kulturális tágasságnak, ott találjuk a Modern Art Orchestrát és a Muzsikás Együttest csakúgy, mint a Cantemus Vegyeskart vagy épp a Snétberger Zenei Tehetség Központ a névadóval együtt játszó fiatal hangszereseit.

Bartók: Tizenöt magyar parasztdal

Közreműködik: Modern Art Orchestra (művészeti vezető: Fekete-Kovács Kornél), Harcsa Veronika ének, Lukács Miklós cimbalom, Dresch Mihály fuhun, Gőz László harsona, basszustrombita

Ezen a koncerten közös kulturális örökségünk, a magyar zene három rétege és korszaka érintkezik egymással: a magyar népdalok világa, Bartók Béla zeneszerzői univerzuma és kreatív kortársaink, a Modern Art Orchestra improvizatív művészete. Elvégre a Tizenöt magyar parasztdal népzenéből lelkedzett eredetét már maga a cím is egyértelművé teszi, s Bartók e témákból a régi szvitformákra emlékeztető tételláncot alakított ki, méghozzá olyat, amilyennel voltaképp maga a paraszti zenei kultúra is élt. Alig néhány évvel ezelőtt, 2018-ban Bacsó Kristóf, Ávéd János, Subicz Gábor és Fekete-Kovács Kornél, a Modern Art Orchestra kiváló muzsikusai úgy írták át nagyzenekarra ezt a – Megkötöm lovamat dallamával induló – zongorakompozíciót, hogy közben megőrizzék a dalok eredeti formáját. A parasztdalok melódiái között mindemellett az improvizációnak, egészen pontosan a vezetett improvizációnak is jut szerep, hídként kötve össze egymással a tételek sorát

Ajánlatunk


A világon először a Madách Színház kapta meg a jogot, hogy non-replica változatban állítsa színpadra a Mamma Mia! musicalt. A bemutató 2014 augusztusában a Szegedi Szabadtéri Játékokon, szeptemberben pedig a Madách Színházban volt.

Az elmúlt évek sikeres programjainak köszönhetően, folytatódik a Homokhátság Szívében megrendezésre kerülő koncertek sora, ezúttal BORDÁNY 2024 néven!!! Az idei sztárvendég MAJKA lesz!!!

Tavaly az Edinburgh Fringe Fesztiválon óriási kritikai és közönség sikert arató IMA újra látható a Müpa mellett felállított sátorban.

Ajánló


Kukorica Jancsi és Iluska megindító szerelmi története, a csodás, magyar népmesei motívumokban bővelkedő daljáték, mely híven követi az eredeti művet…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!