Program


Liszt Múzeum - Matinékoncert: Cziffra100 - Marc Laforet (zongora)

Liszt Múzeum - Matinékoncert: Cziffra100 - Marc Laforet (zongora)

A koncert a Cziffra György-emlékév keretében, a Zeneakadémiával közös rendezésben valósul meg.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2021. november 27. szombat, 11:00

Beethoven: 8. (c-moll) zongoraszonáta, op. 13 („Pathétique”)
Liszt: Valse-impromptu
Chopin: Asz-dúr keringő, op. 34/1
Chopin: a-moll keringő, op. 34/2
Chopin: cisz-moll keringő, op. 64/2
Chopin: Desz-dúr („Perc”) keringő, op. 64/1
Chopin: 4. (f-moll) ballada, op. 52
Chopin: 2. (b-moll) scherzo, op. 31
 
Chopin egyik tanítványa, Wilhelm von Lenz visszaemlékezése szerint a második Scherzo jellegzetes nyitómotívumát, a két, „fojtott hangon” játszandó gyors felfutást Chopin egy zenei kérdésnek szánta, amelyre a következő ütemek akkordikus anyaga válaszol. A zeneszerző számára sosem lehetett elég kérdő, elég lágy, elég íves a kérdés megszólaltatása. Mindennek megítélése most már a közönség jogköre, és Marc Laforet-tól joggal várhatjuk a tökéletes interpretációt, hiszen a francia művészt korunk legkiválóbb Chopin-játékosai közt tartjuk számon.
A szerző keringői a korabeli szalonéletet idézik fel, ahogyan a Valse-impromptu is, ez a kevéssé ismert, de annál ragyogóbb fiatalkori Liszt-mű, de megszólal Laforet keze alatt a romantikus zene jelképévé vált f-moll Ballada és a „Patetikus” szonáta is – Beethoven talán egyetlen darabja, amelynek maga a szerző adta az irodalmi címet.

Cziffra György világhírű zongoraművész születésének 100. évfordulóját Magyarország Kormánya Cziffra György-emlékévvé nyilvánította, az UNESCO pedig felvette a közösen ünnepelt évfordulók sorába.

Ajánlatunk


Isten eljön hozzánk, mert nagyon sok mondanivalója van. Megosztja gondolatait az elmúlt néhány tízezer év történéseiről és tapasztalatairól, válaszol az időközben felmerült kérdésekre és bemutatja a projekt fejlesztésének további lépcsőit.

A Drezdai Staatskapelle nemcsak a világ egyik legrégebbi zenekara, de az egyik legjobb is: az utóbbi évtizedekben olyan karmesterek álltak az élén, mint Giuseppe Sinopoli, Bernard Haitink, Fabio Luisi és Christian Thielemann.

A funkos/funkys pop-rockban utazó Honeybeast nevéhez számtalan album, illetve sláger fűződik, melyek közül kiemelkedik A legnagyobb hős című 2014-es szerzemény, 24 milliós (!) kattintásszámmal.

Ajánló


JOHANNES BRAHMS: Akadémiai ünnepi nyitány, op. 80 JOHANNES BRAHMS: D-dúr hegedűverseny, op. 77 *** BARTÓK BÉLA: Zene húros hangszerekre, ütőkre…

Kukorica Jancsi és Iluska megindító szerelmi története, a csodás, magyar népmesei motívumokban bővelkedő daljáték, mely híven követi az eredeti művet…

Az István, a király egy családi viszály története: Géza fejedelem halála után fia örökölné a hatalmat, de a hagyományokra hivatkozva…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!