Program


Liszt Múzeum - Matinékoncert: Elek Szilvia (csembaló)
2

Liszt Múzeum - Matinékoncert: Elek Szilvia (csembaló)

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2018. november 17. szombat, 11:00

 

Elek Szilvia:

Budapesten született, s a budapesti Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen szerezte meg diplomáit zeneszerzés, zongora és csembaló szakokon. Tanárai Soproni József (zeneszerzés), Wagner Rita, Rados Ferenc, Kurtág György (zongora, kamarazene), és Sebestyén János (csembaló)  voltak, majd az Egyesült Államokban Malcolm Bilson-nál (fortepiano), s Belgiumban Jos van Immerseel-nél (csembaló) tanult.Koncertező művészként – szólistaként, s kamarazenészként – valamennyi hangszerén; zongorán, csembalón és fortepianón is játszik.

Európa számos országában és az USA-ban is fellépett, s visszatérő vendégművésze Japán hangversenytermeinek.

Előadóművészként repertoárja a kora-barokktól napjaink zenéjéig terjed, s gyakran lép fel kortárs zenei műsorral.

A Cristofori trió (fortepiano), majd pedig a ByHeart Zenei Társulat és az ARTUNIO társulás alapító tagjaként (zongora, csembaló) rendszeresen ad kamarazenei hangversenyeket és különleges, összművészeti esteket.
A Horváth Anikó – Elek Szilvia zongorakettős tagjaként pedig elsősorban XIX. századi négykezes műveket játszik e kor zongoráin. Tagja a Nagykovácsi Alkotóművészek Egyesületének.

Zeneművei elhangzanak szerzői, s más kortárs esteken, játékát pedig több hanglemez őrzi
/szóló-, s kamarazenei CD-k, főleg a Hungaroton Classic kiadásában/.

Zeneszerzői munkásságáért 1997-98-ban Kodály Ösztöndíjban részesült.

Két nemzetközi versenydíja mellett; Nemzetközi Kamarazene Verseny, Brugge – különdíj, 1990, Nemzetközi Régi Zene Verseny, Utrecht – I. dí j, 1991, 2006-ban és  2011-ben Artisjus díjat kapott. A 2006-ban az American Biographical Institute által odaítélt „Great Women of the 21st Century” díj birtokosa.

Hangversenyek, sorozatok, egyedi estek szervezője, a „Budapesti Régi Zene Fórum” nemzetközi fesztivál kitalálója és alapítója, valamint zenés irodalmi műsorok szerkesztője, rendezője.

Az utóbbi években irodalommal (drámák, versek, esszék) is foglalkozik.
1993-tól a Weiner Leó Zeneművészeti Szakközépiskola kamarazene- zongora- és csembalótanára, s 2007-től az Evangélikus Hittudományi Egyetem zenei tanszékének óraadó tanára. 2004-től a Nagykovácsi Alapfokú Művészeti Iskola tanára, majd másfél évig igazgatója, s két éven át a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola (historikus előadói gyakorlat) tanára is volt.


 

Ajánlatunk


Az a zenekar, amelyet Kobayashi Ken-Ichiro életében először vezényelt szülőhazája határain kívül, az a budapesti MÁV Szimfonikus Zenekar volt. 2024. május 24-i koncertünkre a Zeneakadémián néhány óra alatt elkeltek a jegyek, és mivel sokan lemaradtak a lehetőségről, ezért úgy döntöttünk, megismételjük a koncertet másnap, május 25-én, 19:00 órakor az Erkel Színházban!

Martin Rauhaus komédiája hatalmas filmsiker volt hazájában, színpadi változata pedig Németország után először nálunk mutatkozik be.

Macskabál van az elhagyott színház ódon színpadán. Minden évben egyszer megrendezik a bált, és erre összegyűlnek a környék - nagyon is emberi tulajdonságokkal felruházott - macskái. Eltáncolják és eldalolják életüket.

Ajánló


A Neoton Família az egyik legnépszerűbb magyar popzenei együttes. Angol nevük: Newton Family, ezutóbbi néven jelent meg több lemezük Japánban,…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!