Program


Koncert No. 4
2

Koncert No. 4

Fehér Ilona, a legendás hegedűtanár, a Fesztivál Akadémia Budapest egyik hegedűversenyének névadója a Zeneakadémián tanult Hubay Jenőnél, majd a két háború között jelentős szólistakarriert futott be. A II. világháború megpróbáltatásai után Izraelbe emigrált, ahol kezdetben ismét szólistaként működött, később tanítani kezdett.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2022. július 18. hétfő, 19:30

Dvořák

Waldesruhe, op. 68, no. 5 

Kokas Dóra (cselló)

Jose Gallardo (zongora)

 

Beethoven – Tolsztoj

A-dúr hegedű-zongora szonáta (“Kreutzer”), op. 47

Hagai Shaham (hegedű)

Jose Gallardo (zongora) 

Felolvas: Vecsei H. Miklós (színművész)

 

szünet

 

Brahms

3. d-moll szonáta, op. 108. 

Kelemen Barnabás (hegedű)

Balázs János (zongora)

 

Schulhoff

Hot-Sonata for Alto Saxophone and Piano

Szergej Nakariakov (trombita)

Maria Meerovich (zongora) 

 

Dvořák

G-dúr vonósötös, op. 77

Jonian Ilias Kadesha (hegedű)

G. Horváth László (hegedű)

Razvan Popovic (brácsa)

Vashti Mimosa Hunter (cselló)

Knut Erik Sundquist (nagybőgő)

 

Fehér Ilona, a legendás hegedűtanár, a Fesztivál Akadémia Budapest egyik hegedűversenyének névadója a Zeneakadémián tanult Hubay Jenőnél, majd a két háború között jelentős szólistakarriert futott be. A II. világháború megpróbáltatásai után Izraelbe emigrált, ahol kezdetben ismét szólistaként működött, később tanítani kezdett. Olyan művészek kerültek ki a kezei alól, mint Pinchas Zukerman, Shlomo Mintz, vagy utolsó növendékeinek egyike, Hagai Shaham, akinek tolmácsolásában ezúttal Beethoven „Kreutzer”-szonátája szólal meg a nagyszerű argentin zongoraművész, José Gallardo közreműködésével. A zenemű ihlette Tolsztoj A Kreutzer-szonáta című regényét, melyből Vecsei H. Miklós színművész olvas fel. A szonáta előtt, illetve után – a koncert második félidejében – cseh zeneszerzők művei hangoznak el. Dvořák éteri szépségű cselló-zongora duóját („Erdei béke”) Kokas Dóra és José Gallardo, Brahms hegedű-szonátáját Kelemen Barnabás és Balázs János előadásában hallhatjuk. Erwin Schulhoff 1930-ban, alt szaxofonra és zongorára komponált művét a jazz, a dadista és az atonális zene inspirálta, mely ezúttal Szergej Nakariakov és Maria Meerovich előadásában szólal meg. A koncert záró száma a Dvořák-életmű legnagyobb szabású kamaraműveinek egyike, az 1875-ös G-dúr vonósötös lesz a Vilde Frang vezette „su-pergroup” tolmácsolásában. 

Ajánlatunk


Az Anconai szerelmesek habkönnyű története szenvedélyesen és szellemesen vallja, hogy élni voltaképpen nagyszerű dolog, és hogy mennyi örömöt találhatunk egy csésze friss kávéban, egy váratlanul ránk zúduló nevetésben, vagy épp a tenger felől fújó szél zamatában.

Bár egészen kicsi kora óta hangszerek között nevelkedett, sokáig nem volt egyértelmű, hogy a zenei pályát választja. A szakralitáshoz máig erősen vonzódó Omar Faruk Tekbilek az egyik legnagyobb hatású török világzenei előadó, aki a Müpa színpadán áprilisban új életre kelti a legnemesebb közel-keleti zenei hagyományokat.

A Vízkereszt viharos tengerrel, hajótöréssel, gyásszal kezdődik, és három házassággal ér véget. A kettő között viharos szerelmek ütköznek, egy részük csaknem hajótöréssel végződik.

Ajánló


Schiller szenvedélyektől szétrobbanó darabjában örök ellentétpárok csapnak össze: a kötelesség és a szabadság, a hatalomvágy és az erkölcsi tisztaság, a…

Ha sírva akar nevetni, ezt az előadást ne hagyja ki!

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!