Program


Három temető, négy tematikus művészeti séta - Séta a Farkasréti temetőben

Három temető, négy tematikus művészeti séta - Séta a Farkasréti temetőben

Séta a Farkasréti temetőben
„Anekdoták, szerelmek, titkok, emlékek, életutak”
Egy személyes hangvételű séta a Farkasréti temetőben.
 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2018. október 13. szombat, 15:00

A műtárgy.com által  elsőként meghirdetett „Rejtett szimbólumok, történetek:  Egy rendhagyó séta a Fiumei úti temetőben”  című programunkat a nagy érdeklődésre való tekintettel kibővítve tovább folytatjuk, immár hagyományt teremtve.

A Farkasréti temetőben  egy művészettörténész – kutató   segítségével    megemlékezünk többek között Bajor Gizi rejtélyes haláláról, Rákosi Mátyás hamvainak kálváriájáról, avagy milyen volt  annak idején a fiatal, szép Cserháti Zsuzsa, aki egyéni hangjával ma is a szívünkben él?   Aztán emlékezünk Dajka Margitra, a színház iránt érzett legendás elhívatottságára, nagy szívére, a Szinbádra, és az évekig reménykedve várt, de megtalált  szerelmére, férjére, aki a halálba is követte őt. Nem mehetünk el Gobbi Hilda személye mellett sem, különös végrendeletét ismerve feltárulhat egy igen - igen gazdag életút, a maga eredetiségével, különcségével. A kihagyhatatlan Karády Katalinról megtudhatjuk a csak egyszer publikált „szenvedéstörténetét”, hogyan kínozták meg 1944 – ben, hogyan és miért hagyta el Magyarországot, mi volt az igazi ok, amiért valójában talán soha nem is akart hazatérni? Mit tudjátok ti, ki voltam én - énekelte, és a dal kérdése mai napig  jogos. Tudjuk valójában ki is volt Karády Katalin? Beláthatunk Schütz Ila fájdalmas magányába, tragédiájába, minden, ami a nevettetés mögött volt. De felidézhetjük  Ruttkai Éva nagyszerűségét, az egész lényét átható finomságát is, majd gondolatban felcsendülnek  Szécsi Pál nagyszerű dalai, megmutatjuk a hírnév árnyoldalát, az egyén tragédiáján keresztül. Végezetül Psota Irén sírjánál állunk meg, ahol az emlékezés nem lehet pusztán fejet hajtás, az emlékein keresztül meg kell ismerni a belőle áradó szeretetet, bohémságát, extravagánságát. Ismerve őt biztos örülne, hogy a sírjánál kezdetben elszomorodnak, majd később  hangosan nevetnek a tiszteletadók.  Miért is van ez?  Sok -  sok ezernyi kérdés.

Szeretettel invitálunk mindenkit a Farkasréti sétánkra, mindazokat, akik szeretnék gyakorolni az emlékezés művészetét, ahol helye van a tiszteletadásnak, de a nevetésnek is, egyben hozzájárulva az általános műveltségünk gyarapításához.

A sétát Hargitay D. Dávid, művészettörténész vezeti.

Ajánlatunk


Amikor 1868-ban meghalt Rossini, Verdi arra buzdította zeneszerző honfitársait, alkossanak közösen requiemet a Mester emlékére úgy, hogy minden komponista egy-egy tétel megírását vállalja magára.

Fenyő Miklós – Tasnádi István: MADE IN HUNGÁRIA musical két részben

Ajánló


A 60 perces angol nyelvű túrák mindennap háromszor (13:30, 15:00, 16:30) indulnak. Időszakosan olasz, francia, spanyol, német és magyar nyelvű…

A Kodály és Bartók örökségét ápoló, Gráf Zsuzsanna vezetésével működő, nevében is angyali Angelica Leánykar már több alkalommal varázsolta el…

Minden idők egyik legkedveltebb romantikus története, az ikonikus film sikeréhez méltó, musicalként születik újjá a Madách Színház színpadán.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!