Program


Ha… (1968) / MÜPAMOZI

Ha… (1968) / MÜPAMOZI

Amikor 1982-ben bemutatták Alan Parker filmjét - Pink Floyd: A fal -, sokan felkapták a fejüket: „Hohó! Hiszen ezek a gondolatok már Lindsay Anderson 1968-es filmjében is felbukkantak!” (És akkor még Az élet értelme iskolai jelenetéről nem is szóltunk.) Kétségtelen, hogy a Ha… nagy hatású film.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2019. november 4. hétfő, 19:00

Ha… (If…; 1968)
Very British - Szatírák és groteszkek

Amikor 1982-ben bemutatták Alan Parker filmjét - Pink Floyd: A fal -, sokan felkapták a fejüket: „Hohó! Hiszen ezek a gondolatok már Lindsay Anderson 1968-es filmjében is felbukkantak!” (És akkor még Az élet értelme iskolai jelenetéről nem is szóltunk.) Kétségtelen, hogy a Ha… nagy hatású film. A brit új hullám egyik utolsó darabja. És egyik legkeményebb darabja. 1969-ben elnyerte Cannes-ban az Arany Pálmát. Iskolafilm. Vakáció után a diákok visszatérnek az iskolába. Ennek a brit kollégiumnak a belső történésein keresztül kegyetlenül, olykor szürreálisan mutat be a Ha… egy olyan világot, amelyet az elfojtás/elnyomás ural, az értelmetlen dresszúra, a szemforgatás, a kiüresedett, de görcsösen pátyolgatott tradíciók.
A brit új hullám fontos visszatérő kérdése volt, hogy mit is kezdjenek a fiatalok a világgal, hogy mit jelent számukra a szabadság, az autonómia, a szuverenitás. A Ha… ad absurdum viszi ezt a kérdést. Ha nem te írod a saját történetedet, ha egy paternalista közeg megfoszt a felelős döntések lehetőségétől, átléphetsz a képzelet, az álmok világába. Itt vagyunk a lázongó hatvanas évek végén. A tudatmódosítók kínálta kijárat az elkövetkező évtizedek filmes elmélkedésének lesz a tárgya. A Ha… egyelőre még csak az anarchiát villantja fel. Ha nem tudod megváltoztatni a világodat, ha nincs beleszólásod, ám lengje be lőporfüst a világot. Rendben van, semmi pánik, ez csak egy iskolafilm. De ennek az iskolának a határai azonosak Nagy-Britannia határaival.

rendező: Lindsay Anderson

házigazda: Réz András

Ajánlatunk


A Medikus Zenekar 2008-ban alakult, tagjai a Semmelweis Egyetem és más hazai felsőoktatási intézmények egykori és jelenlegi hallgatói. A főleg szimfonikus felállásban működő együttes nem csupán az egyetemi rendezvények rendszeres fellépője, hanem önálló hangversenyeket is ad hazánkban és külföldön egyaránt.

Bár egészen kicsi kora óta hangszerek között nevelkedett, sokáig nem volt egyértelmű, hogy a zenei pályát választja. A szakralitáshoz máig erősen vonzódó Omar Faruk Tekbilek az egyik legnagyobb hatású török világzenei előadó, aki a Müpa színpadán áprilisban új életre kelti a legnemesebb közel-keleti zenei hagyományokat.

Mogyeszt Muszorgszkij BORISZ GODUNOV Opera négy felvonásban, prológussal, orosz nyelven, magyar, angol és orosz felirattal

Ajánló


Nagyszabású, exkluzív koncerttel érkezik tavasszal a Várkert Bazár színpadára a kivételes tehetségű, nemzetközileg is elismert énekesnő Király Linda és a…

A filmek és játékok zenéin alapuló koncertek Európa-szerte ismert specialistája, a francia Overlook Events most az egyik legkülönlegesebb műsorával tér…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!