Program


Fenyő László és a Borodin Quartet - Négyszer négyes plusz egy 2022

Fenyő László és a Borodin Quartet - Négyszer négyes plusz egy 2022

Fenyő László, keresett csellóművész és a Karlsruhei Zeneakadémia professzora visszatérő vendége az idei Négyszer négyes plusz egy sorozatnak: míg februárban a Hungarian Quartet gordonkásaként hallhatjuk, addig márciusban a Borodin Quartet vendégeként lép fel Franz Schubert örökzöld C-dúr vonósötösében.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2022. október 5. szerda, 19:30

Borogyin: 2. (D-dúr) vonósnégyes
Schubert: c-moll vonósnégyes-tétel, D. 703 („Quartettsatz”)
SZÜNET
Schubert: C-dúr vonósötös, D. 956

Fenyő László (cselló)
Borodin Quartet: Mikhail Feiman, Szergej Lomovszkij (hegedű), Igor Najdin (brácsa), Vlagyimir Balsin (cselló)

Fenyő László, keresett csellóművész és a Karlsruhei Zeneakadémia professzora visszatérő vendége az idei Négyszer négyes plusz egy sorozatnak: míg februárban a Hungarian Quartet gordonkásaként hallhatjuk, addig márciusban a Borodin Quartet vendégeként lép fel Franz Schubert örökzöld C-dúr vonósötösében. A világ vonósnégyes-kultúrájában etalonnak számító, 1945-ben alakult kvartett az orosz vonós hagyomány egyik legavatottabb képviselője. A koncerten az említett kvintett mellett a néhai bécsi szerző c-moll vonósnégyes-tételét, egy tervezett, de soha meg nem valósult kvartettciklus nyitótételét játsszák, a hangverseny első számaként pedig a hetvenöt éves múltra visszatekintő kamarazene-társulat névadójának, Alekszandr Porfirjevics Borogyinnak 2. vonósnégyesét hallgathatjuk meg. Az orosz ötök megbecsült tagja, a civil hivatását tekintve kémikus komponista aján
dékként írta e művet feleségének megismerkedésük 20. évfordulója alkalmából.

RENDEZŐ: Zeneakadémia Koncertközpont

 

Ajánlatunk


Schiller szenvedélyektől szétrobbanó darabjában örök ellentétpárok csapnak össze: a kötelesség és a szabadság, a hatalomvágy és az erkölcsi tisztaság, a megfelelési kényszer és önmagunk vállalása, az önzés és a szerelem.

A boldogságot, a szerelmet, a szeretetet széles e világon, számtalan kalandon keresztül hajszoló, a végső békét azonban mégiscsak kedvese karjai között meglelő Peer Gynt a 19. századi drámairodalom egyik legösszetettebb alakja. A darab színrevitele és befogadása mindig kivételes erőpróba a rendező és néző számára egyaránt.

Martin Rauhaus komédiája hatalmas filmsiker volt hazájában, színpadi változata pedig Németország után először nálunk mutatkozik be.

Ajánló


A székely kapu az ősi erő, a hit, a remény, az Istenhez való tartozás jelképe, kommunikációs csatorna ég és föld…

Boris Eifman / ifj. Johann Strauss A PYGMALION-HATÁS Balett két felvonásban

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!