Program


Beethoven-maraton: MÁV Szimfonikus Zenekar

Beethoven-maraton: MÁV Szimfonikus Zenekar

A maratonon a magyar zenei élet jeles szólistái, szimfonikus zenekarai és kamaraegyüttesei lépnek fel. A koncertek és vetítések segítségével egy teljes napig mindenki maga mögött hagyhatja a valóságot, és elmerülhet az istenit leginkább megközelítő jelenségben: a zenében.
 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2020. február 2. vasárnap, 12:30

Beethoven-maraton: MÁV Szimfonikus Zenekar

Vezényel: Daniel Boico

Program:
Ludwig van Beethoven:
4. (B-dúr) szimfónia, Op. 60


Az eseményről

„Nincs az a szabály, amelyet meg ne lehetne sérteni avégből, hogy szebbé tegyünk valamit” – mondta Beethoven. Az utókor nagy szerencséjére meg is sértett jó párat, így vált a világ egyik legismertebb komponistájává. A Budapesti Fesztiválzenekar és a Müpa ezúttal a 250 éve született zeneszerző-óriást ünnepli egész napos közös maratonjával.

Fischer Iván is megszeg egyfajta szabályt, hiszen a maraton tizenhárom éves történetében nem volt még példa rá, hogy egy szerző kétszer adja a programsorozat témáját. Csajkovszkij, Bach, Bartók, Mozart, Schubert, Dvořák, Stravinsky, Mendelssohn és Schumann, Brahms, Bernstein, valamint Debussy és Ravel után, tíz év múltán ismét Beethoven lesz a rendezvény főszereplője. A változatos és bőséges életmű több maratonra is elegendő zenei muníciót nyújt, de talán akkor sem fog megharagudni a közönség, ha egy évtized elteltével újra felcsendül valamelyik népszerű Beethoven-mű.

Kettősség – sok szempontból kifejező szó, ha Beethoven művészetéről beszélünk. Minőség tekintetében persze nem az, a korszakolás kérdésében már annál inkább: a 18-19. század fordulóján élt szerzőt a bécsi klasszikusok közt tartjuk számon, ugyanakkor bőven előremutatott a romantikusokig. Hagyományos műfajokat, formákat használt, de nemegyszer átlépte azok határait. Kiszámíthatatlanul viselkedett, hangulatingadozásaival az őt támogató nemeseket, sőt akár legjobb barátait is büntette. A szélsőséges érzelmi skála ott van számos kompozíciójában, ettől lesz zenéje olyan húsbavágó, őszinte és szabad.

A maratonon a magyar zenei élet jeles szólistái, szimfonikus zenekarai és kamaraegyüttesei lépnek fel. A koncertek és vetítések segítségével egy teljes napig mindenki maga mögött hagyhatja a valóságot, és elmerülhet az istenit leginkább megközelítő jelenségben: a zenében.

Ajánlatunk


Moliére komédiázik. Kifiguráz bennünket. Félelmeinket, öncsalásainkat, kicsinyességünket. Ez utolsó színdarabja. 1673. február 17-én a Képzelt beteg előadása közben a címszerepet alakító Molière a színpadon rosszul lesz, és még aznap meghal.

Az Anconai szerelmesek kacagtatóan fordulatos, kedvesen pikáns, szellemes, zenés összekacsintás a hetvenes évek olasz slágereivel. Szerelem, slágerek, tánc, gegek, csipetnyi erotika, poénok, kacagás, happy end.

Fellegi Anna - ének Budapesti Akadémiai Kórustrásaság (karigazgató: Balassa Ildikó) ARLtistic Dance Company (koreográfus: Albert Réka Lilla) Budafoki Dohnányi Zenekar vezényel: Guido Mancusi

Ajánló


Van a Bajza utca sarkán egy kis palota. A józsefvárosi Nagytemplom utcai bérházban pedig izgatott a készülődés. Pünkösdi Kató színinövendék…

Az Özvegy Karnyóné Az előadás során erre is fény derül!

Vannak nagy, mindenki által ismert klasszikus zenei mérföldkövek, amelyek egész kultúránkat meghatározzák. A Klasszik Rádió és a Danubia Zenekar közös,…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!