Program


Aura Musicale - Csoda & Pastorale

Aura Musicale - Csoda & Pastorale

A műsor két nagy bécsi klasszikus mester, Haydn és Beethoven egy-egy nagyszabású alkotásának korabeli, kamarazenei változatát mutatja be korhű hangszereken. A két műnek több rokon vonása van: életvidám alapkarakter, számos népies elem, a lassútételek idilli hangulata mozgalmas, természeti képet festő kísérőmotívumaikkal, vaskos tréfákkal tűzdelt tánctételek stb.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2020. szeptember 21. hétfő, 19:30

Aura Musicale - Csoda & Pastorale

Előadók:

Aura Musicale – korhű hangszereken:

Bertalan Andrea – fuvola

Lesták Bedő Eszter, Kalló Zsolt – hegedű

Posvanecz Éva, Juhász Mihály – mélyhegedű

Máté Balázs, Karasszon Dénes – gordonka

művészeti vezető: Máté Balázs (Liszt-díjas)

Műsor:

Haydn: 102. szimfónia, B-dúr, Hob. I:102 „A csoda” – korabeli változat fuvolaötösre

Beethoven: 6. szimfónia, F-dúr, Op. 68 „Pastorale” – korabeli változat vonós szextettre

Ismertető:

A műsor két nagy bécsi klasszikus mester, Haydn és Beethoven egy-egy nagyszabású alkotásának korabeli, kamarazenei változatát mutatja be korhű hangszereken. A két műnek több rokon vonása van: életvidám alapkarakter, számos népies elem, a lassútételek idilli hangulata mozgalmas, természeti képet festő kísérőmotívumaikkal, vaskos tréfákkal tűzdelt tánctételek stb. Leheletnyi vallásos áhítat is közös bennük: a Haydn-szimfónia „A csoda” alcímet viseli, mivel 1785-ös londoni ősbemutatóján a nagy siker miatt megismételték a finálét, miközben a közönség a színpad közelébe özönlött, hogy Haydnt láthassa s amint kiürült a zsöllye középső része, az óriási csillár leszakadt, de csodás módon senki sem sérült meg; Beethoven a 6. szimfónia valamennyi tételének programatikus címet adott, a zárótételé az ősbemutató programfüzetében ez volt: „Kellemes, az istenség iránti hálával telt érzések a vihar elmúltával”. A „Csoda”-szimfónia fuvolaötös-változatát Nikolaus Simrock adta ki Bonnban feltehetően 1801-ben. A „Pastorale”-szimfónia szextett-változata Michael Gotthard Fischertől származik 1809-ből. A két kiválóan sikerült átirat ékes tanúbizonysága egyrészt az eredeti művek nagy népszerűségének, másrészt az Európában a 20. század közepéig oly közkedvelt, de mára már sajnálatos módon kihalófélben lévő házimuzsika nemes gyakorlatának.

Ajánlatunk


A Drezdai Staatskapelle nemcsak a világ egyik legrégebbi zenekara, de az egyik legjobb is: az utóbbi évtizedekben olyan karmesterek álltak az élén, mint Giuseppe Sinopoli, Bernard Haitink, Fabio Luisi és Christian Thielemann.

Számít-e a múzsa csókja, és egyáltalán mi az? Honnan és hogyan jön a zene, a szöveg, és minden, amit nem a „józan ész” hoz létre, de ami nélkül az életnek semmi értelme?

Ajánló


Az István, a király egy családi viszály története: Géza fejedelem halála után fia örökölné a hatalmat, de a hagyományokra hivatkozva…

Hogyan kérhetjük számon a Blaha aluljáróban pókember önzetlenségét, vagy egy szamuráj erkölcsi kódexét? Pest vármegyén Völgyzugoly szokásait? Ismerős a helyzet…

Megérkezett Pottyondy Edina új estje, a Démonok és hormonok. Terápiás stand up a körülöttünk élő és a bennünk lakó démonokról.…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!