Program


A Titoktündér

A Titoktündér

Él valahol, tán épp itt, a nagyvilágon, egy kiskölök, aki a Toby névre hallgat, már amikor épp hallgat egyáltalán bármiféle névre. Toby fejében mindenféle, fontosabbnál fontosabb kérdések kergetőznek egymással, és loholnak együtemben, valamiféle, bármiféle felelet után....
 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: április 26. péntek, 10:00

A titoktündér
A Budaörsi Latinovits Színház és a Ciróka Bábszínház közös produkciója

Él valahol, tán épp itt, a nagyvilágon, egy kiskölök, aki a Toby névre hallgat, már amikor épp hallgat egyáltalán bármiféle névre. Toby fejében mindenféle, fontosabbnál fontosabb kérdések kergetőznek egymással, és loholnak együtemben, valamiféle, bármiféle felelet után. Az egyik az – és ez igazán fontos, sőt, érdekes kérdés is, ugyanis egyáltalán semmiféle értelmes válasz nem létezik rá – az, hogy miért nem lehet minden nap palacsintát enni ebédre. Tényleg, miért nem? A másik, legalább ilyen fontos kérdésre már meg lehet adni a feleletet – csak most még nem adjuk meg, mert még nem tudjuk. A kérdés pedig így hangzik: megkapja-e Toby a születésnapjára azt a piros és távirányítós helikoptert, amit kért – vagy sem. (Remélhetőleg igen, mert már nagyon régóta vágyik rá.)

El is jön a nagy-, másnéven születésnap, már ahogy a születésnapok szoktak: és Toby, már ahogy a magafajtájú kiskölkök szokták, neki is lát, hogy kibontsa az ajándékos dobozokat. Bont, bontogat. és addig bontogat, míg elő nem kerül a meglepetés – igaz, nem az ajándékos dobozokból, hanem csak úgy, a semmiből: egy tündér. Egy igazi, vagy majdnem igazi tündér, talán csak azért nem igazán igazi, mert a tündérek egyik legfontosabb ismertetőjelével, a szárnyakkal nem rendelkezik szegényke.

De hiába, hogy nincs szárnya, valamit mégiscsak nagyon, de nagyon tudhat ez a tündér, mert immáron hétszázhetvenhetedik éve segít az útjába kerülő gyerekeknek, hogy megkaparintsák azt, amire igazán vágynak. Ő Lola, a Titoktündér: és Toby lesz az új tanítványa.

Toby eleinte kissé nehézfejűnek bizonyul, mint tanítvány: igaz, ez nem csak az ő hibája, hanem egy Carola nevű, szintén szárnyatlan, cserében viszont tenyérbemászóan gonosz ellentündéré, aki mindent megtesz azért, hogy Toby elveszítse azt a kis önbizalmát, amit Lola, a Titoktündér segítségével valahogy összekapargatott magának. Merthogy Carola ilyenkor a legboldogabb: amikor egy kiskölök végképp összezavarodik, vagy amikor sehogy se akar kigyógyulni a legújabb betegségéből – de hát fortyoghat és mesterkedhet, amennyit csak akar, Lolában kemény ellenfélre talál.

És persze Tobyban is, akinek annyi esze azért mégiscsak van, hogy a két civakodó tündér közül a Titoktündér pártájára álljon, őt segítse, hogy az ő, és az ő titokzatos varázstárgyai segítségével megtanuljon nem félni a sötétben, megtanuljon bízni önmagában – és soha többé ne hagyja, hogy a többiek csúfolják és elvegyék a legfontosabb kincsét, ami csak egy kiskölöknek lehet: az önbizalmát.

BECK ANDREA AZONOS CÍMŰ KÖNYVÉT BÁBSZÍNPADRA ALKALMAZTA
DOBÁK LÍVIA ÉS KUTHY ÁGNES

Szereplők
Fülöp József
Krucsó Júlia Rita
Lendváczky Zoltán
dramaturg Dobák Lívia
díszlettervező Sári Miklós
bábtervező Jakob Nóra
zeneszerző Pirisi László
rendező Kuthy Ágnes

Köszönjük a Hamburger Hungária Kft., a díszletben felhasznált papírívek gyártójának támogatását.

Ajánlatunk


Isten eljön hozzánk, mert nagyon sok mondanivalója van. Megosztja gondolatait az elmúlt néhány tízezer év történéseiről és tapasztalatairól, válaszol az időközben felmerült kérdésekre és bemutatja a projekt fejlesztésének további lépcsőit.

Az előadás a műfajtól megszokott módon nincs híján humornak, játékosságnak, A mosoly országa a kibékíthetetlen világnézeti ellentétek, kulturális és társadalmi különbségek komoly kérdéseit járja körül, és ez a világ első operettje, mely nem vidám végkifejlettel zárul.

A világon először a Madách Színház kapta meg a jogot, hogy non-replica változatban állítsa színpadra a Mamma Mia! musicalt. A bemutató 2014 augusztusában a Szegedi Szabadtéri Játékokon, szeptemberben pedig a Madách Színházban volt.

Ajánló


A nemzetközi historikus régizenei előadópraxis egyik legjelentősebb képviselője, a világhírű holland csembaló-, orgonaművész és karmester, Ton Koopman idén októberben tölti…

A tíz éve, Bamakóban alakult együttes női előadói minden kreatív zenei megnyilvánulásukban szót emelnek a nők jogaiért és az erőszak…

Van a Bajza utca sarkán egy kis palota. A józsefvárosi Nagytemplom utcai bérházban pedig izgatott a készülődés. Pünkösdi Kató színinövendék…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!