Program


Marhakaralábé

Marhakaralábé

A darab inspirációjául egy hangfelvétel szolgált, amit a Keleti Pályaudvarnál készített a szerző 2015. szeptember 2-án, amikor menekültek százai táboroztak a metró aluljáróban. A felvétel három férfi beszélgetését rögzítette, akik nemtetszésüket fejezték ki azért, mert önkéntesek segítséget nyújtottak a menekülteknek. A beszélgetés legdrámaibb részénél az egyik férfi azt mondja, ha lenne egy kis hatalma, lelőné az aluljáróban táborozó embereket, majd…  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2018. március 26. hétfő, 19:00

A darab inspirációjául egy hangfelvétel szolgált, amit a Keleti Pályaudvarnál készített a szerző 2015. szeptember 2-án, amikor menekültek százai táboroztak a metró aluljáróban. A felvétel három férfi beszélgetését rögzítette, akik nemtetszésüket fejezték ki azért, mert önkéntesek segítséget nyújtottak a menekülteknek. A beszélgetés legdrámaibb részénél az egyik férfi azt mondja, ha lenne egy kis hatalma, lelőné az aluljáróban táborozó embereket, majd feldobná egy platós autóra, és elégetné őket. Ő nevezte a menekülteket viccesen „marhakaralábé”-nak, innen a darab címe. Hogy a felvétel megfelelő kontextusba kerüljön, a műben olyan felvételek is felhasználásra kerültek, ahol menekültek beszélnek nyomorúságos élményeikről. A kantáta két áriájának szövege Shakespeare „Thomas More beszéde” című írásából használ fel részleteket.

Az emberi beszéd érzelmi és zenei aspektusai szolgáltatják a kompozíció akusztikus és elektronikus zenei alapanyagát. A vokális anyag dallamai, ritmusai, változó tempói, csendjei, hangsúlyai és hangszín-jellegzetességei különböző hangtájakba ágyazódnak, melyek a felvétel helyszínére (Keleti pályaudvar) és a szövegek jelentéseire reflektálnak.

A darab keletkezési folyamatában meghatározó szerepe volt Murányi Márta énekesnőnek, akinek megrázó interpretációja drámai erővel közvetíti a műben megfogalmazott zenei és zenén kívüli gondolatokat.

Szigetvári Andrea migrációról és idegengyűlöletről írott elektroakusztikus kantátáját előadja Murányi Márta és a szerző. A zenei performanszhoz kapcsolódva az esten Parti Nagy Lajos és Závada Pál olvasnak fel.

http://www.litera.hu/hirek/parti-nagy-lajos-felejthetetlenul-civil
Jegyár: 2500 Ft

Ajánlatunk


Az István, a király egy családi viszály története: Géza fejedelem halála után fia örökölné a hatalmat, de a hagyományokra hivatkozva nagybátyja, Koppány is tömegeket gyűjt maga köré. István külföldi támogatással megszilárdíthatja a pozícióját, de a véres összecsapás elkerülhetetlen.

A történet két szélhámosról szól: Lawrence úriember, akiről könnyen elhisszük, hogy nemesi sarj, egy száműzött uralkodó; Freddy Benson azonban kisstílű. Meséjében szegény, beteg nagymamájának gyűjt könyöradományokat. Kettejük barátsága akkor kezdődik, amikor kiderül, hogy mindketten a Riviérán kívánnak turistákat kifosztani, és rájönnek, hogy szövetkezve könnyebb. A Steve Martin és Michael Caine játékával fémjelzett film nem véletlenül ihlette meg a „színházcsinálókat”. A fordulatokban gazdag és rendkívül humoros történet kiváló zenével fűszerezve robbant be a Broadwayre, útját azóta is töretlen nevetésorkán, tapsvihar és díjeső övezi.

Daphne du Maurier regénye alapján a Szegedi Szabadtéri Játékok önálló bemutatója

Ajánló


„Nem fiatalok. Nem szépek. Nem hibátlanok. De ma este színpadra lépnek, és le sem engedjük őket, míg nem marad –…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!